Kantówka i drewno budowlane

Drewno budowlane

 

Drewno to materiał wykorzystywany w budownictwie od tysięcy lat. Za jego wyborem przemawia uniwersalny charakter oraz unikalne cechy, dzięki którym jesteśmy w stanie uzyskać niemalże nieograniczoną różnorodność konstrukcyjną. Drewno budowlane to surowiec pochodzenia naturalnego, który zapewnia odpowiedni mikroklimat w obiekcie, jednocześnie dostarczając wielu innych walorów.

Właściwości drewna budowlanego

Jedną z największych zalet drewna budowlanego  jest fakt, iż jest ono surowcem naturalnym i ekologicznym, a dzięki temu także łatwo dostępnym i ekonomicznie opłacalnym. Jednocześnie kantówka oraz inne komponenty z drewna odznaczają się wyjątkową wytrzymałością w stosunku do swojego ciężaru oraz dobrymi właściwościami izolacyjnymi, co przekłada się na późniejsze koszty eksploatacji obiektu.

Drewno budowlane łatwo poddaje się obróbce i może być formowane oraz docinane w zależności od potrzeby na dany wymiar. Dzięki temu spełnia praktycznie wszystkie wymagania konstrukcyjne i pozwala na realizację nawet najbardziej śmiałych zamierzeń budowlanych. Warto również pamiętać o tym, że  ślad węglowy drewna budowlanego jest najniższy spośród wszystkich porównywalnych materiałów konstrukcyjnych.

Zastosowanie drewna budowlanego

Drewno budowlane bywa również określane mianem drewna inżynieryjnego. Jest ono produktem uzyskiwanym w bardziej skomplikowanym procesie obróbki, w ramach którego różne formy drewna są sklejane razem, tworząc rodzaj materiału kompozytowego o bardzo dobrych właściwościach użytkowych. Drewno budowlane może przyjmować postać:

  • sklejki,
  • drewna klejonego laminowanego,
  • płyt orientowanych OSB,
  • płyt pilśniowych,
  • płyt wiórowych.

Drewno inżynieryjne znajduje zastosowanie w realizacji projektów budownictwa mieszkaniowego, handlowego i przemysłowego, a także podczas realizacji form małej architektury.

Drewno budowlane z dostawą – Warszawa i okolica

Odpowiadając na potrzeby klientów biznesowych i osób prywatnych oferujemy Państwu wysokiej jakości drewno budowlane z dostawą. W stałym asortymencie posiadamy produkty, takie jak kantówka, C24 i klejonka.  Drewno budowlane dostarczamy docięte na wskazany wymiar, dzięki czemu materiał jest gotowy do montażu bezpośrednio po rozładunku.

Dostawy drewna konstrukcyjnego realizujemy na terenie miasta Warszawa oraz okolicznych miejscowości, obsługując place budowy i niewielkie inwestycje. Zapewniamy indywidualne podejście do każdego Klienta, pomoc w wyborze materiałów oraz profesjonalne doradztwo. Zachęcamy do współpracy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą płyt meblowych!