fronty-meblowe Kluczem w dobrej aranżacji wnętrz jest dobór właściwych mebli. Na ich piękno wpływa nie tylko kształt, ale też fronty, które nadają im lekkości i charakteru. Jest to szczególne ważne w miejscach, w których decydujemy się na ścisłą zabudowę, jak kuchnia, przedpokój czy łazienka. Fronty meblowe powinno dobierać się do ogólnego stylu, jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu – jakie zatem rodzaje frontów będą najlepiej współgrać z klasycznymi wnętrzami?

Różnorodność frontów meblowych sprawia, że czasem ciężko nam wybrać właściwy model. Tymczasem jest to jeden z najważniejszych elementów wystroju, który niejako dyktuje dalsze dekoracje i dodatki. Inne fronty meblowe będą dobrze współgrać z nowoczesnym i minimalistycznym stylem, a inne z ciepłym stylem rustykalnym. Jaki zatem rodzaj frontów wybrać do klasycznych wnętrz?

Fronty meblowe, które podbiją twoje serce

Fronty meblowe mogą występować w różnych wersjach – wykonane są z litego drewna, płyt wiórowych pokrytych laminatem lub fornirowane. Każde z nich mają swoje wady i zalety, pasują również do innych rodzajów wnętrz.

Fronty drewniane pokryte są specjalnym lakierem, który zapobiega niszczeniu drewna i odbarwieniom. Tego typu fronty są uważane za jedne z najtrwalszych, ponieważ można je wielokrotnie odnawiać bez obawy o ich zniszczenie. Łatwo także dopasować je do aktualnych upodobań ponieważ po zeszlifowaniu można je pomalować ponownie na wybrany przez siebie kolor.

Fronty meblowe wykonane z płyt wiórowych nazywa się potocznie laminowanymi. Doskonale współgrają z blatami utrzymanymi w podobnym stylu. Ich niewątpliwą zaletą jest łatwość w czyszczeniu oraz szeroka gama wzorów, która wpisze się w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

Fornirowane fronty meblowe to natomiast ukłon w stronę eleganckiej i precyzyjnej stolarki. Pokryte specjalną okleiną fronty są niezwykle ozdobne, co z pewnością podkręci wygląd wnętrz. Są trwałe, choć należy je właściwie pielęgnować, aby długo cieszyły swoich nienagannym wyglądem.

Fronty meblowe do klasycznych wnętrz

Decydując się na klasyczną aranżację wnętrz mamy przed oczami przede wszystkim eleganckie i proste meble, a także dodatki, dzięki którym pomieszczenie nabierze charakteru. Dylematem pozostają fronty – jakie powinny być, aby marzenie o idealnej kuchni czy przedpokoju się spełniło?

Najlepszym rozwiązaniem są oczywiście fronty drewniane, choć również i fornirowane mogą wprowadzić do wnętrz klasycznych sznyt, dzięki któremu nasz dom prezentować się będzie wyjątkowo. Do takiego prostego i ponadczasowego stylu pasują różnego rodzaju fronty meblowe – ważne, aby nie były zbyt krzykliwe, bowiem w takim wypadku szybko mogą nam się znudzić i ciężko będzie dopasować do nich dodatki.

W dobieraniu frontów do wnętrz klasycznych obowiązuje zasada „mniej znaczy więcej”. Fronty nie powinny grać tu bowiem głównej roli, a ewentualne zmiany w wyglądzie kuchni można ograć prostymi dodatkami, do których zalicza się uchwyty czy bibeloty, które znajdują się na półkach.